IGYM PIŁKA BALANSUJĄCA 55 CM

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: NRMS1238-6
  • Dostępność: Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 161,79 zł 199,00 zł

IGYM stanowi symulator ruchów charakterystycznych dla różnych dyscyplin sportowych. Pozwala wykonywanie tzw. "treningu równowagi", który jest jednym z podstawowych elementów form prozdrowotnych w fitnessie. Urządzenie idealnie nadaje się do ćwiczeń statycznych, dynamicznych i poprawiających balans ciała. Wpływa również na stabilizację tułowia.
BWzmacnia strukturę mięśniową, poprawę koordynacje i równowagę, działa na takiej samej zasadzie jak fitball, jednak poprzez swoją podstawę umożliwia wykonanie większej ilości ćwiczeń. Podstawa ułożona ku górze daje się łatwo złapać, staje się uchwytem, który umożliwia dodatkowy trening, jak przy pomocy sztangi. Podstawa ułożona w dół daje stabilność i bezpieczeństwo ćwiczeń.
Za pomocą IGYM można wykonać szeroki zakres ćwiczeń, i te siłowe i cardio, przez co \staje się samodzielnym i wystarczającym sprzętem do utrzymywania całego ciała w dobrej formie. Wielką zaletą urządzeń tego typu jest wykorzystanie nie tylko mięśni, ale także umysłu (mózgu i impulsów nerwowych ) w celu poprawnego wykonywania ruchu. Innymi słowy, ciało musi szybciej reagować na wykonywaną niestabilną pozycję/ruch, przez co mięśnie bardziej się męczą. Ćwiczenia na tej nadmuchiwanej platformie wpływają na wrażliwość zakończeń nerwowych znajdujących się w mięśniach, ścięgnach i stawach, a to wpływa na efektywność Bosu na płaszczyźnie uzyskiwania prawidłowej postawy, stabilizacji mięśniowej, równowagi i elastyczności ciała.
Średnica: 55 cm