POC RECEPTOR + ROZ. 53-54 (S)

  • Dodaj recenzję:
  • Kod produktu: NRS1400
  • Producent: POC
  • Dostępność: Jest  (1 szt.)
  • szt.
  • Cena netto: 243,09 zł 299,00 zł

KASK renomowanej marki POC

model   POC RECEPTOR+

Receptor + to kask, który łączy w sobie wszystkie najistotniejsze zalety kasków przeznaczonych do różnych dyscyplin sportowych. Został bowiem tak zaprojektowany, by skutecznie zapewnić bezpieczeństwo podczas uprawiania zimowych dyscyplin: narciarstwa, snowboardingu, ale także jazdy na rowerze, deskorolce i w sportach wodnych takich jak surfing, windsurfing, wakeboarding i kiteboarding, w których to trzech kategoriach uzyskał stosowne certyfikaty. Produkt zgodny jest zarówno ze standardami amerykańskimi US ASTM, jak i europejskimi CE.
Kask posiada ocieplające wkładki utrzymujące właściwą temperaturę zimą, które mogą z powodzeniem być wyjęte latem, co zapewnia skórze głowy odpowiednią wentylację.
Największym wyzwaniem dla projektantów była konieczność spełnienia wymogów atestów z różnych dyscyplin sportowych. Udało się to uzyskać, wykorzystując patent balistycznej bariery aramidowej w połączeniu z dwoma technologiami: formy kasku tradycyjnego i hard-shell w jednym produkcie i używając unikalnego dwuwarstwowego systemu skorupy wykonanej z poliwęglanu z systemem kanałów wentylacyjnych zakończonych otworami. Ta kombinacja – jak zapewnia producent – daje Receptorowi niezwykłe właściwości w zakresie absorpcji energii uderzeniowej.
Chodziło również o to, by kask zapewniał użytkownikowi pełen komfort podczas uprawiania sportów wodnych. Należało tak zaprojektować wkładkę wewnętrzną, by nie nasiąkała wodą (wilgotna stałaby się cięższa i mniej efektywna). Materiał jakiego użyto (specjalna odmiana polipropylenu /EPP/) gwarantuje wytrzymałość oraz utrzymanie stałej wagi, co jest możliwe dzięki temu, że zastosowane tworzywo nie wchłania wody.

Opis:

Podwójny system skorupy (double-shell system)
Wkładka SXP amortyzująca uderzenia
Nie przepuszczający wody system wentylacji z kanałami powietrznymi pomiędzy warstwami kasku
Uniwersalna wkładka zachowująca swoje właściwości bez względu na temperaturę otoczenia
Wyjmowane wkładki zimowe i nauszniki
Bariera aramidowa

Rozmiar - obwód głowy w cm:

    53 - 54 (S)